Aparaty ruchome i stałe


            W ortodoncji wykorzystywany jest szereg aparatów, których zdaniem jest odpowiednie ustawianie zębów oraz kształtowanie całych łuków zębowych. Można je dzielić na wiele sposobów, ale najlepiej ej zrozumieć ich formę oraz działanie poprzez dychotomię aparatów ortodontycznych ruchomych i stałych.

Podstawowa różnica

            Każdy ortodonta Warszawa ma swoim arsenale oba typy aparatów. Continue reading „Aparaty ruchome i stałe”

Objawy nietolerancji krowiego mleka

Większą lub mniejszą nietolerancję krowiego mleka ma zdecydowana większość osób dorosłych, ponieważ dorosły organizm ludzki po prostu nie jest przystosowany do trawienia mleka. Może to być bardzo dziwne dla wielu czytelników, ale tak właśnie jest, ponieważ ssaki tylko w dzieciństwie są przystosowane do picia mleka. Potem to przystosowanie zanika jako zdolność zbędna w Continue reading „Objawy nietolerancji krowiego mleka”

Z rehabilitacji nie wolno rezygnować

Różne zabiegi i procedury medyczne są w różnym stopniu znane opinii publicznej i ich świadomość jest bardzo różna. Wszyscy na przykład wiemy, jak wyglądają i na czym polegają przeszczepy organów, ponieważ jest to temat żywy w mediach i w rozrywce. Mniej więcej orientujemy się, czym są bypassy i stenty stosowane u pacjentów z chorobami serca, gdyż i to jest często poruszanym tematem. Continue reading „Z rehabilitacji nie wolno rezygnować”

Turystyka medyczna

Nie da się ukryć, że nasz kraj nie jest jakoś specjalnie atrakcyjny turystycznie. Mamy kilka swoich perełek, ale do Włoch czy Grecji nam daleko. Pojawiła się za to nowa, przynajmniej jak na nasz kraj, gałąź turystyki, która w ostatnich latach rośnie w zastraszającym tempie. Jest to turystyka medyczna, czyli migracje pacjentów w celu uzyskania przede wszystkim tańszych, ale nieraz także znacznie lepszych usług medycznych oferowanych w innych krajach. W nas znakomicie radzi sobie stomatologia, kardiologia, chirurgia plastyczna i estetyczna, a także okulistyka. Continue reading „Turystyka medyczna”