Odnajdywanie osób

Biura detektywistyczne są w stanie zaoferować nam cały szereg różnych usług, wśród których bardzo ważne miejsce zajmuje poszukiwanie różnych osób. Detektywi, ci zarejestrowani i posiadający odpowiednie licencje, posiadają specjalne uprawnienia pozwalające im na dostęp do baz danych, które dla zwykłych ludzi mogą być niedostępne całkowicie lub tylko w ograniczonym zakresie. Co więcej, pracownicy biur detektywistycznych posiadają doświadczenie w korzystaniu z różnych publicznych baz danych, w których można znaleźć bardzo dużo, jeśli tylko się wie, w jaki sposób szukać.
Kogo poszukują detektywi?

Poszukiwania organizowane przez biura detektywistyczne mają bardzo różny charakter i realizowane są na zlecenie bardzo różnych podmiotów. Biuro detektywistyczne może działać na zlecenie jednego rodzica, jeśli drugi rodzic zabrał dziecko i teraz nie wiadomo, gdzie się ono znajduje. Biuro detektywistyczne może być wynajęte przez firmę, której dłużnik rozpłynął się w powietrzu i teraz nie wiadomo, gdzie przebywa. W takich sytuacjach biura detektywistyczne zwykle dokonują także badania majątku dłużnika. W innych przypadkach możliwe jest też działanie na rzecz osoby poszkodowanej przez oszusta podającego się za kogoś kim nie jest. Wtedy najpierw konieczne jest ustalenie prawdziwej tożsamości przestępcy, a dopiero potem ustalenie miejsca jego pobytu. Ostatnia z tych sytuacji staje się w ostatnich latach bardzo popularna, ponieważ policja zwykle nie przykłada się specjalnie do swojej pracy i kiedy tożsamość użyta przez sprawcę jakiegokolwiek przestępca była fałszywa, szanse na jego znalezienie są znikome.

Poszukiwanie osób z biurem detektywistycznym
W ogólnej świadomości biuro detektywistyczne występuje często jako zespół ludzi, których zadaniem jest chowanie się w samochodzie czy na dachu sąsiedniego budynku i podglądanie, czy mąż zaniepokojonej żony nie zdradza jej z inną. W rzeczywistości praca polegająca na odnajdowaniu osób, niekoniecznie tych, z którymi dochodzi do zdrady małżeńskiej jest ważnym elementem działania biur detektywistycznych.
Dzieci i dłużnicy
Biuro detektywistyczne jest w tanie odnaleźć w zasadzie każdego, na kogo dostanie zlecenie. Odnajdywanie osób nie jest w żaden sposób nielegalne, więc jeśli na przykład jesteśmy zainteresowani tym, co robi nasza była żona, a kontakt się urwał po rozwodzie, detektywi mogą ją dla nas znaleźć. Jest to oczywiście raczej marnowanie swoich środków.
Znacznie ważniejsze jest zazwyczaj odszukiwanie dzieci zaginionych w ramach porwania rodzicielskiego, kiedy jeden rodzic zabiera dziecko bez zgody drugiego. W takim przypadku pomoc władz jest albo niemożliwa, albo bardzo opieszała i detektywi są praktycznie jedyną pomocą.
Inny rodzaj poszukiwań dotyczy dłużników i wszelkich osób, w stosunku do których możemy mieć interes prawny. Bardzo często biura detektywistyczne poszukują danych odnośnie osoby, w stosunku do której chcemy wystąpić do sadu i potrzebujemy dokładnych danych identyfikacyjnych, by pozew mógł być skuteczny. Tego typu działanie najczęściej podejmowane jest w stosunku do dłużników, którzy ukrywają się przed swoimi wierzycielami oraz w stosunku do osób posługujących się fałszywymi danymi w celu ukrycia swojej tożsamości. W obu przypadkach działanie biur detektywistycznych jest bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz