Przeprośmy się z plastikiem

Już od jakiegoś czasu jesteśmy przekonywani, że jedynym słusznym wyborem na rynku donic są donice ceramiczne. Taki przekaz płynie do nas z praktycznie wszystkich kierunków, ale warto się zastanowić, czy realnie właśnie tak to wygląda. Donice, tak jak zresztą wszystko inne, podlegają modom i od czasu do czasu pojawi się moda, która jest wyjątkowo silnie promowana. Dlaczego jest promowana? Bo akurat stała się popularna, a to jest już mechanizm, który potem sam się napędza. Zamiast donic ceramicznych możemy wybierać donice plastikowe i w praktyce naprawdę trudno jest powiedzieć, dlaczego donice plastikowe miałyby być gorsze od donic wykonanych z ceramiki.

Donice z plastiku
Donice wykonane z plastiku są nieporównywalnie tańsze od wszystkich innych opcji, co już na starcie powoduje, że powinniśmy mieć dobrą zachętę do wybierania właśnie tej opcji. Nawet jeśli potem by się okazało, że nie chcemy korzystać z donic plastikowych, bo nam się nie spodobały lub daliśmy radę je połamać, nie będzie to żadna tragedia. W praktyce jednak możemy się do nich przekonać, ponieważ nie ma innego materiału, z którego dałoby się zrobić tak uniwersalne i tak różnorodne donice Do tego bardzo łatwo je wykorzystywać w różnych nietypowych konstrukcjach, jakie sobie wymyślimy, na przykład jako donice zawieszone gdzieś na ścianie czy pod sufitem lub przewieszone przez balustrady. Inne donice obciążałyby bardzo taka konstrukcje i groziłyby upadkiem na głowę, ale w przypadku donic plastikowych wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wzornictwo takich donic to oczywiście zupełnie osobna kwestia, którą też można podjąć, ale przy jakiejś innej okazji.

Doniczki z plastiku
Kiedy wybieramy się do sklepu kupować donice, naszym oczom ukazuje się bardzo szeroki i z każdym rokiem coraz szerszy wybór potencjalnych możliwości, które możemy zamontować w swoim domu czy ogrodzie. W ostatnim czasie miejsce donic plastikowych zaczęły w szybkim tempie zajmować donice wykonane z przeróżnej ceramiki, ale warto zastanowić się, czy rzeczywiście powinniśmy odchodzić od donic plastikowych? Przez bardzo długi czas dominowały w sposób po prostu niezagrożony i dzisiaj nagra mówi się nam, że wcale nie są takie dobre, jak zawsze byliśmy o tym święcie przekonani. Co się takiego zmieniło? Prawdę mówiąc, zupełnie nic.
Zalety donic plastikowych
Wybierając donice plastikowe wybieramy przede wszystkim wygodę. Wygodę, ponieważ takie donice są bardzo lekkie i bez najmniejszych problemów można im nadać takie kształty, jak tylko nam się podoba. Jest to wbrew pozorom kwestia bardzo ważna, ponieważ waga jest oczywista i ten argument broni się sam. Sprawa kształtów nie jest już tak jasna. Docenić ją mogą zwłaszcza osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego miejsca i muszą się mocno postarać, by ich donice plastikowe były dobrze dostosowane do miejsca, w którym są ustawione. Plastik umożliwia ukształtowane ich bez większych problemów tak, by zmieściły się w rogu, dopasowały się do balustrady i zawisły w jakimś dobrze dobranym miejscu.
Mimo wszystko, to cena doniczek plastikowych jest tutaj zdecydowanie najważniejszym kryterium. Ich wygląd wcale nie jest zły, a kiedy mamy dużo kwiatów i chcemy je często przesadzać, bo w zasadzie nie mamy innego wyjścia, decydowanie się na donice ceramiczne czy z innych materiałów byłoby nader kłopotliwe w sensie praktycznym i po prostu bardzo drogie. Nie warto tak po prostu porzucać plastiku.

Dodaj komentarz