Z rehabilitacji nie wolno rezygnować

Różne zabiegi i procedury medyczne są w różnym stopniu znane opinii publicznej i ich świadomość jest bardzo różna. Wszyscy na przykład wiemy, jak wyglądają i na czym polegają przeszczepy organów, ponieważ jest to temat żywy w mediach i w rozrywce. Mniej więcej orientujemy się, czym są bypassy i stenty stosowane u pacjentów z chorobami serca, gdyż i to jest często poruszanym tematem.
Z kolei rehabilitacja Piastów, coś teoretycznie znacznie prostszego i mniej skomplikowanego, jest dla nas czarną magią i nasze rozumienie procesów zachodzących w ramach rehabilitacji w Piastowie oraz rozumienie samej potrzeby przechodzenia rehabilitacji w Piastowie jest bardzo upośledzone. W związku z tym rehabilitacja Piastów jest czymś, z czego pacjenci rezygnują lub po prostu czego się nie domagają, a jest to naprawdę wielki błąd.
Rehabilitacja jest konieczna
Nasz brak wiedzy na tym polu jest zatrważający i po prostu niebezpieczny dla nas samych. W ramach rehabilitacji w Piastowie w sposób bardzo specjalistyczny uzyskuje się bowiem możliwość odbudowy tkanek we właściwy sposób oraz ich regeneracji. Nasz organizm wcale nie ma jednego układu, do którego zawsze dąży. Rządzą nim procesy, które jeśli są wykonywane w odpowiednich warunkach i w odpowiedniej kolejności, dadzą nam pożądane, optymalne efekty. Jeśli jednak te procesy są zaburzone lub działają w warunkach choroby czy też uszkodzenia organizmu, ich efekt końcowy może być dla nas dramatyczny. Uszkodzone stawy, które nie zostały poddane rehabilitacji, mogą na przykład mieć ograniczoną ruchowość i jeśli taka sytuacja się zagoi, tylko drastyczna interwencja chirurgiczna będzie mogła pomóc, a to też nie zawsze.

Dodaj komentarz