Praca siedząca i właściwe meble biurowe

Jak wiadomo siedząca praca jest niebezpieczna dla kręgosłupa, dlatego przy wyborze mebli do biura najważniejszą kwestią jest ich ergonomiczność. Pierwszym meblem jaki będziemy kupować do swojego nowiutkiego biura powinno być krzesło komputerowe. Oczywiście nieodłącznym elementem krzesła jest także biurko, dlatego zwykle te dwa meble kupuje się razem. jeżeli chcemy, aby nasza praca w biurze była bezpieczna i nie wpływała niekorzystnie na nasze zdrowie, musimy pamiętać o ergonomii stanowiska pracy.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Nawet praca siedząca może być niebezpieczna, z spędzanie wielu godzin przed komputerem może doprowadzić do trwałego skrzywienia kręgosłupa, nadwyrężenia okolic lędźwiowych, i innych partii naszego ciała. Tutaj mają znaczenie nie tylko meble biurowe, które powinny posiadać atesty bezpieczeństwa oraz odpowiednie regulacje wysokości, a przy fotelach biurowych ważne jest także nachylenie oparcia czy możliwość regulowania podłokietników oraz zagłówka. Meble biurowe powinny być tak dobrane, abyśmy mogli swobodnie pracować i odpoczywać w pracy, jak wiadomo wielogodzinne siedzenie przy biurku to ogromne obciążenie dla kręgosłupa.

Fotel biurowy podstawą właściwej postawy

Najważniejszy wydaje się być fotel biurowy, choć śmiało można powiedzieć że meble biurowe o nie właściwej wysokości mimo zastosowania profesjonalnego fotela biurowego, także nie będą dobrym wyborem. Tutaj musi wszystko do siebie pasować. Biurko do komputera i fotela biurowego, szafka do biurka, a ustawienie wszystkich mebli powinno być funkcyjne i ergonomiczne, tak aby podczas całego dnia pracy jak najmniej przemieszczać się po biurze, a wszystkie niezbędne materiały mieć zgromadzone pod ręką.

Dodaj komentarz